kredyt konsolidacyjny bez bik dla zadłużonych
Pożyczki

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – sposób na pokonanie długów!

Zbyt duża ilość zobowiązań plus niespodziewana utrata pracy lub poważna choroba równa się kłopoty finansowe. O powstanie zadłużenia nietrudno. Za to trudno się z niego wydostać. Ciężka praca na dwa etaty czasem to wciąż zbyt mało. Można uniknąć i braku czasu i stresu związanego z telefonami ze strony firm windykacyjnych robiąc jeden krok. Jest nim złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny bez bik dla zadłużonych. Od czego zależy jego uzyskanie? Jak otrzymać konsolidację mając zaległości w spłacie?

Czym jest konsolidacja?

Możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego to jeden z najlepszych sposobów wyjścia z długów. Rozwiązanie to polega na spłaceniu naszych zobowiązań przez instytucje udzielającą konsolidacji, a następnie zebranie całej tej sumy i ustalenie nowej, mniejszej raty oraz okresu kredytowania dogodnego do możliwości finansowych. Dzięki temu budżet domowy nie jest w tak dużym stopniu obciążony, poprawia się komfort i jakość życia.

Bankowy kredyt konsolidacyjny bez BIK dla zadłużonych

Konsolidacja udzielana jest zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. Z tą różnicą jednak, że osoba, które już ma zaległości w spłacie, nie może liczyć na pomoc pierwszej instytucji. Do banku należy zgłosić się jeszcze przed powstaniem zadłużeń, a więc natychmiast po utracie pracy lub po zaistnieniu innej niespodziewanej sytuacji mającej niekorzystny wpływ na uzyskiwany dochód. Firmy pożyczkowe udzielają kredyt konsolidacyjny bez bik dla zadłużonych, czyli klientów, którzy aktualnie mają trudności w spłacie zobowiązań.

Spełnienie tego wymogu gwarancją wyjścia z długów

Konsolidacja udzielana jest klientom wyłącznie poprzez umowę podpisaną przez poręczyciela. Jego zadaniem jest nie tylko poświadczenie solidności osoby wnioskującej, ale również przejęcie obowiązki spłacania zobowiązania, gdyby kredytobiorca tego zaniechał. Potwierdza to art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r.:

przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”