pożyczki dla zadłużonych w ERIF
Pożyczki

Pożyczki dla zadłużonych w ERIF – cenne wskazówki i informacje

Negatywna historia kredytowa stoi na drodze do uzyskania zobowiązania w banku. Instytucje te za najbardziej wiarygodne źródło oceny klienta obrały bazy, takie jak BIK czy ERIF, które gromadzą wszystkie informacje na temat zobowiązań płatnika. Zadłużenie widniejące w tych miejscach będzie powodem odmowy ze strony banku. Inne podejście do sytuacji klienta mają firmy pożyczkowe, które w mniejszym stopniu pod uwagę biorą przeszłe problemy ze spłatą zobowiązań, a w większym obecną sytuację finansową wnioskującego.

O ERIF słów kilka

ERIF jest biurem należących do BIG. Jego zadaniem jest przyjmowanie, przechowywanie i ujawniane danych o pożyczka przez internet na dowóddłużnikach i płatnikach, co oznacza, że instytucja oceniająca klienta w ten sposób będzie miała dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na pozytywną ocenę, jak i negatywną. Na liści znajdują się dane związane z zadłużeniami oraz zobowiązaniami spłacanymi w terminie.

Oświadczenie o dochodach alternatywą dla baz

Osoby, które są zadłużone w ERIF nie muszą obawiać się, że negatywna historia uniemożliwi im uzyskanie zobowiązania. Wiele firm przestało korzystać z baz takich jak ERIF na rzecz oświadczenia o dochodach, które jest wygodniejsze dla większej liczby klientów – w końcu problemy finansowe z przeszłości mogą nie dotyczyć czasu obecnego, a takie informacje widnieją w bazach nawet po kilka lat. Polskie prawo wskazuje oświadczenie jako jeden ze sposobów oceny klienta – art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715)

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.

Z jakich ofert pożyczki dla zadłużonych w ERIF można skorzystać?

Oferta pożyczek dla zadłużonych w ERIF jest całkiem duża. Klienci mogą wybierać spośród zobowiązań krótkoterminowych i długoterminowych, chwilówek spłacanych naraz oraz wygodnych pożyczek ratalnych.